recipient-img
Запобігання невтішній статистиці
За даними ВООЗ щорічно в світі народжується близько 1 400 000 дітей з вродженими вадами серця. В Україні народжується близько 5 000 дітей з вродженими аномаліями серцево-судинної системи. 40% цих дітей з перших годин, днів і місяців життя перебувають в критичному стані. Рівень смертності при вроджених вадах серця сягає 80%. Близько 40% дітей з вродженою вадою серця помирає у віці до 1 місяця. Однак ситуація не настільки безнадійна. Більшість дітей з вродженими вадами серця можна врятувати, якщо вчасно зробити операцію. Саме такі операції проводить в Україні Науково-практичний медичний центр дитячої кардіології та кардіохірургії МОЗ України.
Надзвичайні зусилля лікарів
Державна установа «Науково-практичний медичний центр дитячої кардіології та кардіохірургії МОЗ України» є головною установою в галузі дитячої кардіології та кардіохірургії Міністерства охорони здоров’я України та єдиним високоспеціалізованим медичним закладом України, в якому виконується корекція найскладніших вроджених вад серця незалежно від віку пацієнтів. Це унікальний медичний заклад, фахівці якого оперують дітей зі складними вадами серця з перших годин після народження. В середньому за рік в Центрі консультують майже 40 000 пацієнтів, госпіталізують понад 5 000, проводять більше 3 000 операцій, з них ангіографічних до 1 000. Останні стали можливими лише після того, як за кошти, зібрані учасниками Пробігу у 2017 р. придбано ангіографічний комплекс. Тобто, до 2018 року такі операції взагалі не проводились. Серед прооперованих в Центрі до 55% складають діти першого року життя, до 20% – новонароджені (до 30 діб з моменту народження). Операції новонародженим проводяться тільки при критичних показниках, коли без оперативного втручання ці діти просто приречені. Крім того, за екстреними показниками проводяться ренгенендоваскулярні хірургічні втручання при критичних вадах серця. Таким чином, до 70% «немовлят» України, яким необхідна термінова оперативна кардіологічна допомога, отримують її саме в Центрі.
Досягнення, якими варто пишатися
За кількістю та складністю проведених в минулому році операцій Центр посідає перше місце в Європі серед дитячих кардіоцентрів. Рівень післяопераційної летальності становить 1% порівняно з 2-3% у кращих західноєвропейських і американських клініках. Такі блискучі результати досягнуті завдяки активній науково – дослідній роботі, постійному впровадженню новітніх медико – технологічних розробок, найвищій професійній кваліфікації, відповідальності та самовіддачі медичного персоналу. Серед останніх науково-технологічних розробок слід виокремити програму пренатальної діагностики, яка дозволяє виявити вроджену ваду серця у плоду ще в утробі матері і своєчасно підготуватися до надання необхідної допомоги. Без перебільшення, світовим досягненням визнана методика використання пуповинної крові замість донорської під час надання екстрених операцій при критичних показниках новонароджених в перші години життя. Ця розробка доктора І.М. Ємця отримала високу оцінку і зараз активно впроваджується в клініках усього світу.
Кожен внесок учасника — основа успішної роботи і розвитку Центру
Учасники «Пробігу під каштанами» підтримують Центр кардіології та кардіохірургії МОЗ України з 2002 року. За 12 років зібрано 760 408 доларів, на які було закуплено необхідне обладнання та витратні матеріали для реципієнта. Щороку кожен внесок учасника Пробігу перетворюється в реальні основи для його успішної роботи і розвитку.  Перш за все, мова йде про придбання новітнього висококласного медичного обладнання. Так, наприклад, завдяки учасникам Пробігу-2010 в Центрі з’явився єдиний в Україні апарат екстракарпоральной мембранної оксигенації («Штучне серце»), в 2013 році був придбаний контрапульсатор CS300 (третій в Україні) – апарат, який забезпечує адекватний кров’яний тиск в момент, коли маленьке серце не може зробити це самостійно, а в 2019 році – перша в Україні електрофізіологічна кардіонавігаційна система EnSite™.
Апарат застосовується для внутрішньоаортальної балонної контрапульсації, має поширене механічне пристосування, яке використовується в даний час для тимчасової підтримки насосної функції серця у пацієнтів, які страждають лівошлуночковою недостатністю. Зараз установка є простою і безпечною для пацієнта процедурою, яка може проводитися «у ліжку пацієнта». Безсумнівним досягненням впровадження методу є можливість стабілізації гемодинаміки на тлі гострого інфаркту міокарда та нестабільної стенокардії. Також метод позбавляє безліч пацієнтів від проведення ангіопластики і постійного лікування тромболітичними засобами.
У 2014 році на кошти, зібрані учасниками Пробігу, Центр був обладнаний автономною системою опалення та нагріву води, що забезпечило його безперебійну роботу в непростих умовах зими 2014/2015. У 2015 році БФ «Пробіг під каштанами» придбав для Центру кардіомонітори А8 і М9500, а також сплатив ряд необхідних діагностичних і ремонтних робіт обладнання клініки на загальну суму понад 1 000 000 гривень. Кошти для цього були зібрані учасниками 23-го «Пробігу під каштанами», а також передані телеканалом «Інтер» і ФК «Динамо» в межах їхніх благодійних ініціатив. У 2016 році зібрані кошти учасниками Пробігу стали частиною необхідної суми для заміни рентгенівських трубок в ангіографічній установці. Цей апарат – «золотий стандарт» для обстежень пацієнтів та проведення операцій без розрізу. Кожного дня на цьому апараті проходили обстеження та оперувалось до 10 детей. У 2017 році сума благодійної допомоги вперше перевищила мільйон і становила 1 500 000 гривень, у 2018 – 2 000 000 гривень. У 2019 році – 2 935 600 гривень, з яких 2 800 000 грн передано Центру дитячої кардіології та кардіохірургії. На ці кошти відділення електрофізіології та рентгенхірургічних методів лікування порушень ритму серця отримало довгоочікуване обладнання – електрофізіологічну кардіонавігаційну систему EnSite™ вартістю 6,2 млн гривень. Понад 4 млн зібрано на «Пробігу під каштанами» за три роки — 2017, 2018, 2019. Решту суми перерахував Міжнародний благодійний фонд «Дитяче серце».
Також було придбано чилер KEYTER KWE-3060-RNS4W за 967 тис. грн для забезпечення охолодження рідкого гелію, який знаходиться в установці МРТ (для безперебійної роботи апарату) і запобігає підвищенню тиску та викиду гелію в повітря.
У 2020 році за другу частину внесків учасників 27-го «Пробігу під каштанами»  придбано новий наркозно-дихальний апарат А7 (Mindray) вартістю 1 315 000 грн. Головною функцією апарату є проведення штучної вентиляції легенів. Повний набір режимів вентиляції реанімаційного рівня відповідає потребам на всіх етапах проведення анестезії. Багатофункціональність цього пристрою дає можливість користуватися ним як у відділеннях реанімації, так і у звичайних відділеннях. У Центрі дитячої кардіології та кардіохірургії апарат активно використовується для проведення щонайменше 2-х операцій на день.
20 000 врятованих життів
2019 рік – рекордна кількість учасників, найбільша сума благодійного чеку, три реципієнта, 20 000 врятованих життів! Цікавий збіг, яким може пишатися кожен учасник: у 2019 році було зареєстровано понад 20 000 благодійників, саме таку кількість немовлят було врятовано за час підтримки Центру кардіології та кардіохірургії!
20 745
учасників
2 935 600
гривень допомоги для реципієнтів
50 000
людей на Майдані Незалежності за 4 години
За кошти, зібрані учасниками 28-го «Пробігу під каштанами» (2021 рік), вдалося придбати кувез (вартість якого становить 1 250 000 грн). Завдяки обладнанню медперсонал Центру дитячої кардіології та кардіохірургії МОЗ України щоденно рятує новонароджених пацієнтів зі складними вадами серця! Кувез — це спеціальний інкубатор, в якому підтримуються постійна температура, вологість і необхідне насичення повітря киснем. Спеціальні пристосування дозволяють організувати догляд за дитиною, робити різноманітні маніпуляції, не виймаючи дитину з кувеза.