25-й ювілейний «Пробіг під каштанами» відбувся 28 травня 2017 року.
Маршрут майже на 5 км пролягав через Михайлівську площу – Володимирський проїзд – Софіївську площу – вул. Володимирську – вул. Богдана Хмельницького – вул. Хрещатик – Майдан Незалежності – розворот по вул. Хрещатик й у зворотному напрямку. Фініш на Михайлівській площі.
«Я брав участь у всіх 24-х Пробігах, що вже відбулися. Згадуючи перший забіг в далекому 1993 році, пригадую, що ми бігли з Хрещатика через бульвар Тараса Шевченка до універмагу «Україна». Про той Пробіг я дізнався з якоїсь реклами. Так і почалася моя історія бігу під каштанами» – поділився учасник 25-го Пробігу – Валентин Титаренко.
2017 року 10 702 киян та гостей столиці вийшли на старт, щоб допомогти дітям з вродженими вадами серця.
Участь у Пробігу стала доброю традицією, яку щорічно підтримує все більша кількість людей. Наприклад, учасники команди NUTRILITE зі Львова та Одеси, які не змогли приїхати до Києва 28 травня, організували локальні акції – флешмоб «Збери серце», а в Івано-Франківську команда зібралася і пробігла 5 кілометрів у своєму місті.
Свою підтримку вже традиційно висловив київський міський голова Віталій Кличко. Він не тільки особисто провів нагородження переможців, а й сам став учасником 25-го Пробігу.
Ведучими заходу були Оксана Гутцайт та Антон Равицький, телеведучі каналу ICTV. Цього року канал ICTV вирішив продовжити благодійну ініціативу та вдруге став Генеральним інформаційним партнером «Пробігу під каштанами». Також до благодійної акції приєдналися й інші телеведучі ICTV: Вікторія Сеник, В’ячеслав Цимбалюк, Андрій Ковальський, Юлія Панкова.
Радіо-партнери Пробігу DJ FM та «Радіо Спорт» порадували учасників сучасними плей-листами з найкращими танцювальними хітами та підтримували бігунів як перед стартами, так і в прямому ефірі.
Восьмий рік поспіль пройшла «Ранкова розминка». Цього року для більш ніж
10 000 бігунів її провела співзасновниця та головний тренер спортхабу «ЕБШ» Юлія Шум.
Заради точності результату учасників старту «Спортивний Пробіг» вперше було використано електронну трекінгову систему MYLAPS, яка відповідає світовим стандартам IAAF. Нагрудні номери спортсменів були оснащені чіпом BibTag.
Новинки цього року: сувенірні медалі та футболки для учасників, додаток для телефону, QR-код на кожному номерку.
Для зручності в отриманні інформації, кожен учасник міг завантажити у свій смартфон мобільний застосунок «Пробіг під каштанами» з картою площі, маршрутом, активностями на Михайлівській площі, програмою забігів і відповідями на найпоширеніші питання.
Номерок учасника 25-го Пробігу мав QR-код, який у подальшому допоміг знайти всі фотографії, на яких були зображені бігуни.
А у тих, кому за різних обставин не вдалося вийти на дистанцію Пробігу, була можливість стежити за цим святом спорту, здоров’я і добра в режимі онлайн на сторінках Пробігу в соцмережах, де було налагоджено пряму трансляцію!
За ініціативи Amway була організована дитяча зона в межах національної спортивно-розважальної програми «Sport for Peace». Більше 700 дітей взяли участь у спортивних естафетах та цікавих майстер-класах, а також попрактикували свої творчі навички і просто весело провели час.
Яскраве шоу та гарний настрій для учасників Пробігу та гостей столиці допомагала підтримувати найтитулованіша група черлідерів Європи «Red Foxes».
У цей день у всіх учасників була можливість ділитися історіями участі в Пробігу на своїх сторінках у Facebook з хештегом #probeg25 28 травня багато з цих історій стали частиною виставки PROBEG25.
«Пробіг – це, в першу чергу, люди, – додає Галина Філімонова, керівниця «Пробігу під каштанами 2017». – Без них не було б самого проекту, його досягнень і надій, які він щорічно дарує тисячам сімей в Україні. У цьому році ми хочемо розповісти про наших учасників, завдяки їм Пробіг святкує 25 років. Виставка PROBEG25 – це не зібрання предметів, а історії реальних людей, що біжать під каштанами вже чверть століття. Особлива цінність цих історій в тому, що кожна з них рятує життя».
У межах 25-го ювілейного «Пробігу під каштанами» вже традиційно відбулося п’ять стартів: Пробіг в ходунках (10м), Дитячий Пробіг (500м), Пробіг Мужніх (300 м), Спортивний Пробіг(~4,9 км), Благодійний Пробіг (~4,9 км).
«Я брав участь у Пробігу 7 разів, – ділиться своїми спогадами Руслан Пєчніков, учасник Чемпіонату Європи з гірського бігу і Чемпіонату Європи з кросу. – У 2012 і 2014 році перемагав, в 2013 був срібним призером. Пам’ятаю, що свій перший «Пробіг під каштанами» пробіг ще школярем. Пробіг завжди був дуже значущим міським заходом, його нагороди займають почесне місце в моїй колекції, особливо медаль 20-го ювілейного забігу. У «Пробігу під каштанами» мені подобається поєднання спортивного азарту й прояву доброти. І незважаючи на те, що сьогодні я беру участь у змаганнях на довші дистанції –– я намагаюся в травні виходити на старт Пробігу, адже тут почався мій спортивний шлях».
У «Пробігу в ходунках» переможцями стали Жураковський Андрій, Подраний Тимур, Браковський Данило.
Старт «Дитячому Пробігу» традиційно дав Генеральний директор компанії AMWAY Томаш Мурас. У забігу брали участь діти віком до 15 років, а також «Команда здійсненої мрії». «Це команда дітей, що в різний час були прооперовані в Центрі дитячої кардіології та кардіохірургії МОЗ України. Ці діти-яскравий доказ того, що кожен з нас може врятувати життя і подарувати здоров’я», – cказала Ірина Кузнєцова, ініціатор і протягом 25-и років організатор «Пробігу під каштанами», Президент БФ «Пробіг під каштанами».
Найкращі результати у «Спортивному Пробігу» показали: Киц Володимир, Сирук Дмитро, Пєчніков Руслан, а також Шевченко Валентина, Семенович Наталя, Гуріна Ганна.
Одразу після старту спортсменів, стартував «Пробіг Мужніх». Учасники подолали 300-метрову дистанцію. Кращі результати в цьому старті показали Заміга Іван, Бондар Ігор, Васильцов Дмитро, а також Трофімова Ганна, Шевченко Ганна, Дем’яненко Катерина.
На старт «Пробігу Мужніх» також вийшла команда врятованих від ампутацій та інвалідності бійців АТО. Це важко поранені герої, яким відновили кістки у рамках інноваційного соціального проекту «Біотех-реабілітація поранених» від компанії ilay.
«Учасники «Пробігу Мужніх» – люди, які змушують зовсім інакше подивитися на навколишній світ. Незважаючи на свої проблеми, вони щороку приходять на Пробіг, щоб допомогти і підтримати наших дітей. Я говорю наших, бо чужих дітей не існує», – Олег Ореєхов, начальник КМЦ з фізичної культури і спорту інвалідів «Інваспорт».
Генеральним партнером виступила компанія «Емвей Україна», яка, крім незмінної підтримки події, традиційно зібрала найбільшу команду NUTRILITE (у кількості 2 986 чоловік).
За 8 років участі в Пробігу команда NUTRILITE об’єднала 43 900 осіб. Разом вони подолали дистанцію близько 219 500 км, і якби це була естафета, то їм би вже вдалося обігнути планету по екватору 5 разів. Але це не біг заради самого бігу – завдяки спільним зусиллям лише учасникам команди NUTRILITE вдалося зібрано понад 1 млн 789 тис. гривень. Це внесок кожної і кожного в здоров’я маленьких пацієнтів Центру дитячої кардіології та кардіохірургії МОЗ України.
У межах 25-го Пробігу Генеральний партнер підготував матеріал про те, як б’ється серце:
https://probeg.kiev.ua/u-ritmi-zdorovogo-sertsya-razom-iz-komandoyu-nutrilite/
У межах 25-го «Пробігу» вперше відбувся парад команд, де взяли участь більше 250 корпоративних команд.
«25 років тому, коли відбувся перший спортивно-благодійний “Пробіг під каштанами” небагато компаній в Україні оперували таким поняттям корпоративного менеджменту як “тімбілдінг”. Цьому є безліч причин, бізнес в Україні тільки зароджувався, – розповідає Ірина Кузнєцова, ініціатор і вже 25 років організатор “Пробігу під каштанами”. – У перші роки відгук на ідею брати участь у заході командами ми отримали від міжнародних компаній. У 1993 році їх було всього 2, у 1994 – 4, а вже в 1995 близько 15 корпоративних команд взяли участь у «Пробігу під каштанами» і з кожним роком їх кількість збільшувалася. І ось цього року на старти вийшло близько 250 команд, а це означає, що українська бізнес спільнота “зростає” у всіх значеннях цього слова».
Мрією оргкомітету фонду було передати чек на благодійну допомогу на суму в один мільйон гривень. Проте у 2017 році вдалося встановити рекорд – 1 500 000 грн на обладнання для Центру дитячої кардіології та кардіохірургії МОЗ України!