Адресат допомоги

Головна Про Пробіг Адресат допомоги

Науково – практичний медичний центр дитячої кардіології та кардіохірургії МОЗ України

За даними ВООЗ щорічно в світі народжується близько 1 400 000 дітей з вродженими вадами серця. В Україні народжується близько 5 000 дітей з вродженими аномаліями серцево-судинної системи. 40% цих дітей з перших годин, днів і місяців життя перебувають в критичному стані.

Рівень смертності при вроджених вадах серця сягає 80%. Близько 40% дітей з вродженою вадою серця помирає у віці до 1 місяця.

Однак ситуація не настільки безнадійна. Більшість дітей з вродженими вадами серця можна врятувати, якщо вчасно зробити операцію. Саме такі операції проводить в Україні Науково-практичний медичний центр дитячої кардіології та кардіохірургії МОЗ України.

Державна установа «Науково-практичний медичний центр дитячої кардіології та кардіохірургії МОЗ України» є головною установою в галузі дитячої кардіології та кардіохірургії Міністерства охорони здоров’я України та єдиним високоспеціалізованим медичним закладом України, в якому виконується корекція найскладніших вроджених вад серця незалежно від віку пацієнтів. Це унікальний медичний заклад, фахівці якого оперують дітей зі складними вадами серця з перших годин після народження.

Тільки за 2016 рік у Центрі проконсультовано 32 203 пацієнт, госпіталізовано – 4 419 і проведено 2 917 операції. Всі види операцій для українських дітей проводяться безкоштовно. Серед прооперованих в Центрі до 55% складають діти першого року життя, до 20% – новонароджені (до 30 діб з моменту народження). Операції новонародженим проводяться тільки при критичних показниках, коли без оперативного втручання ці діти просто приречені. Крім того, за екстреними показниками проводяться ренгенендоваскулярні хірургічні втручання при критичних вадах серця. Таким чином, до 70% «немовлят» України, яким необхідна термінова оперативна кардіологічна допомога, отримують її саме в Центрі.

Сьогодні за результатами надання кардіологічної допомоги Центр вийшов на рівень кращих профільних клінік світу. Рівень післяопераційної летальності становить 0,82 %, в ​​той час як в провідних клініках Європи і Америки цей рівень становить 3-4 %. Такі блискучі результати досягнуті завдяки активній науково – дослідній роботі, постійному впровадженню новітніх медико – технологічних розробок, найвищої професійної кваліфікації, відповідальності та самовіддачі медичного персоналу.

Серед останніх науково-технологічних розробок слід назвати програму пренатальної діагностики, яка дозволяє виявити вроджену ваду серця у плоду ще в утробі матері і своєчасно підготуватися до надання необхідної допомоги. Без перебільшення, світовим досягненням визнана методика використання пуповинної крові замість донорської під час надання екстрених операцій при критичних показниках новонароджених в перші години життя. Ця розробка доктора І.М. Ємця отримала високу оцінку і зараз активно впроваджується в клініках усього світу.

Благодійний «Пробіг під каштанами» давно і успішно співпрацює з Центром, і внесок кожного учасника Пробігу перетворюється в реальні основи для його успішної роботи і розвитку. Перш за все, мова йде про придбання новітнього висококласного медичного обладнання. Так, наприклад, завдяки учасникам Пробігу-2010 в Центрі з’явився єдиний в Україні апарат екстракарпоральной мембранної оксигенації («Штучне серце»), а в 2013 році був придбаний контрапульсатор CS300 (третій в Україні) – апарат, який забезпечує адекватне кров’яний тиск в момент, коли маленьке серце не може зробити це самостійно. У 2014 році на кошти, зібрані учасниками Пробігу, Центр був обладнаний автономною системою опалення та нагріву води, що забезпечило його безперебійну роботу в непростих умовах зими 2014/2015. У 2015 році БФ «Пробіг під каштанами» придбав для Центру кардіомонітори А8 і М9500 , а також сплатив ряд необхідних діагностичних і ремонтних робіт обладнання клініки на загальну суму понад 1 000 000 гривень. Кошти для цього були зібрані учасниками 23-го «Пробігу під каштанами», а також передані телеканалом «Інтер» і ФК «Динамо» в рамках їхніх благодійних ініціатив. У 2016 році зібрані кошти учасниками Пробігу стали частиною необхідної суми для заміни рентгенівських трубок у ангіографічній установці. Цей апарат– «золотий стандарт» для обстежень пацієнтів та проведення операцій без розрізу. Кожного дня на цьому апараті проходили обстеження та оперувалось до 10 детей.

Починаючи з 2002 року участники «Пробігу під каштанами» почали підтримувати Центр та зібрали понад $380 000, на які було закуплено необхідні клініці обладнання та витратні матеріали. Наша допомога по колишньому потрібна. Приєднуйся до нас!

28 травня, «Пробіг під каштанами 2017»